ایمیل مرکز 
  tcg.uast@gmail.com  

 ثبت نام جدید 
  ثبت نام دوره ها در نیمسال جاری به پایان رسیده است. متقاضیان محترم جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با مرکز تماس حاصل فرمایند. تلفن تماس مرکز: 32250031-017 

به نام خدا

1-الزامات و چشم‌انداز مرکز علمی و کاربردی شرکت مخابرات چيست؟

با توجه به لزوم ارتقا تحصیلی کارکنان و همچنین پیمانکاران به عنوان شرکای تجاری و خدماتی شرکت مخابرات و همچنین به منظور بهره گیری مطلوب از سرمایه گذاری انجام شده توسط شرکت مخابرات ایران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات این مرکز در سال 92 موفق به اخذ مجوز از دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور شد تا در زمینه برگزاری دوره های حرفه¬ای متناسب با نیاز بازار فعالیت نماید.
با عنایت به اینکه تعداد زیادی از کارکنان شرکت در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به صورت نیمه وقت به تدریس در مراکز آموزش عالی سطح استان اشتغال دارند، شرکت مخابرات استان با ایجاد این مرکز امکان استفاده از پتانسیل و برند مخابرات جهت ارائه دوره های علمی و کاربردی به متقاضیان و توسعه بازار کسب و کار در داخل و خارج از شرکت با استفاده از سرمایه¬های مادی و معنوی موجود در این زمینه را فراهم نموده است.

2-جامعه هدف و ابعاد فعالیت چیست ؟

براساس هماهنگی های انجام شده با دانشگاه جامع علمی و کاربردی و دانشکده مخابرات ایران هم اکنون مجوز برگزاری دو رشته در مقطع کاردانی (ICT روستایی، حسابداری) و دو رشته در مقطع کارشناسی (مهندسی ICT گرایش دیتا و مهندسی ICT گرایش فیبر نوری) و دوره کاردانی خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات غیر حضوری و حین کار برای اولین بار در کشور اخذ شده و این مهم با توجه به وجود دو مرکز جامع خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات روستایی کشور در استان گلستان ( مراکز لیوان و قرن آباد) می-باشد. ایجاد اولین مرکز علمی و کاربردی در حوزه روستایی کشور با بهره گیری از فضا و امکانات این دو مرکز و ارائه خدمات آموزش حضوری و آموزش از راه دور به ده هزار دفتر ICT روستایی و سه هزار دفتر پیشخوان دولت شهری که براساس قانون برنامه پنجم توسعه در آینده نزدیک به شانزده هزار دفتر توسعه خواهند یافت از اهداف اصلی ایجاد این مرکز است. براین اساس این مرکز و مراکز مشابه رسالت ارائه آموزشهای علمی و کاربردی به آنها را خواهند داشت.

3-درصورت آموزش دانشجويان غيرشاغل بخش، تمهيدات فراهم شده جهت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان مذكور چيست؟

با توجه به هماهنگیهای انجام شده با استانداری و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، دفاتر فناوری اطلاعات و ارتباطات شهری و روستایی به عنوان پیشخوان ارائه خدمات دولت الکترونیک، نیروهای آموزش دیده در اولویت به کار گیری جهت ارائه خدمات خواهند شد و بنابراین حمایت از اشتغال دانش آموختگان نیز مدنظر است

4-سخن پایانی :

دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه کارافرین و تقاضا محور است و بهترین مرجع جهت ارتقای تحصیلی شاغلین در بخش های دولتی و خصوصی است و از این رو در سیاست شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت از دانش آموختگان در رشته های علمی کاربردی و استفاده از ظرفیت های آنان در امور پیمانکاری و برون سپاری فعالیتها مورد حمایت است.